Gmina Gidle
piątek 23 marca 2018 r., imieniny obchodzą: Pelagii, Feliksa
BIP

Strona główna » Projekty unijne i z funduszy zewnętrznych » Zakup sceny modułowej wraz z zadaszeniem i ...

Zakup sceny modułowej wraz z zadaszeniem i oświetleniem oraz miejsc dla widzów na potrzeby imprez plenerowych jako element wyposażenia Świetlicy Wiejskiej w Ciężkowicach

wielkość tekstu:A | A | A

Zakup sceny modułowej wraz z zadaszeniem i oświetleniem oraz miejsc dla widzów na potrzeby imprez plenerowych jako element wyposażenia Świetlicy Wiejskiej w Ciężkowicach.
Projekt obejmuje zakup sceny modułowej wraz z zadaszeniem osłaniającym scenę 8x10 metrów, osłon bocznych i tylnej, oświetlenia, dwóch hal namiotowych (10x15x2,5) oraz 60 kompletów ławostołów. Scena modułowa pozwala na nieograniczoną rozbudowę wzdłuż i wszerz jak również podział na mniejsze sceny oraz budowę sceny o różnych poziomach (typu schody), co pozwoli na dostosowanie jej w zależności od typu wydarzenia kulturalnego. Nogi teleskopowe o płynnej regulacji w zakresie 0,80 m do 1,4 m, umożliwiające bezpieczne umiejscowienie podestu nie tylko w pomieszczeniach zamkniętych, na terenie płaskim, ale też w terenie na nierównych gruntach, gdzie konieczne są różne wysokości dla każdej z nóg w celu wypoziomowania podestu.
Poręcze ochronne z trzech stron. Schody, poręcz do schodków, o regulacji w tym samym zakresie wysokości jak scena z podestem wodoodpornym o powierzchni antypoślizgowej.
Konstrukcja zadaszenia dwuspadowa, wykonana z kratownic aluminiowych. Obwiednia wykonana z kratownic w systemie QUADRO zawieszona na 4 słupach nośnych. Słupy nośne zadaszenia wykonane z kratownic aluminiowych o przekroju kwadratu. U podstawy podpory boczne z możliwością ich płynnej regulacji przy zetknięciu z podłożem, gwarantujące stabilne, równe i bezpieczne ustawienie oraz użytkowanie zadaszenia.
Całość konstrukcji zadaszenia mocowana do wózków poruszających się wzdłuż słupów nośnych za pomocą wciągarek 1,5 tonowych zapewniających swobodne opuszczenie i podnoszenie dachu.
Dach o konstrukcji dwuspadowej z pokryciem wodoszczelnym wykonanym z materiału PCV i posiadającym atest trudnozapalności.
Zestaw oświetleniowy zawiera m.in.: 12 kompletów reflektorów umiejscowionych na dwóch statywach teleskopowych, 6- kanałowy regulator cyfrowy, panel sterujący, panel rozdzielczy, trzy efekty świetlne oraz zestaw kabli przyłączeniowych.
Celem projektu jest poprawa dostępność mieszkańców całej gminy do wydarzeń kulturalnych. Zakup sceny modułowej wraz z zadaszeniem i oświetleniem oraz miejsc dla widzów na potrzeby imprez plenerowych pozwoli na zaprezentowanie wielu form spędzania wolnego czasu będących alternatywą dla samotnego przebywania w „czterech ścianach”.
            Gminny Ośrodek Kultury, który został utworzony w ramach Sektorowego Programu operacyjnego „Restrukturyzacja i modernizacja sektora żywnościowego oraz rozwój obszarów wiejskich 2004-2006” w zakresie Działania 2.3 „Odnowa wsi oraz zachowanie i ochrona dziedzictwa kulturowego” pragnąc rozszerzyć swoją działalność utworzył w wielu miejscowościach naszej gminy świetlice wiejskie. Kolejnym etapem tej działalności jest prowadzenie imprez plenerowych mających na celu aktywizację społeczności wiejskiej. Szeroki wachlarz pomysłów często nie może być zrealizowany ze względu na ograniczoną ilość miejsca w świetlicach i jednocześnie na brak zabezpieczenia przed złą pogodą w przypadku imprez na świeżym powietrzu.
Realizacja projektu poprawi dostęp szerszego grona odbiorców do wydarzeń kulturalnych, podniesie atrakcyjność gminy, będzie miejscem twórczych spotkań, jak również odpoczynku i zmotywuje mieszkańców do dalszych działań na rzecz lokalnego środowiska.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł
Strona główna

ePUAP Elektroniczna Skrzynka Podawcza Baza Firm Księga gości

W miejscowościach naszej gminy znajdują się zabytkowe układy urbanistyczne oraz zabytki sztuki ...

więcej

Czy załatwiał(a) Pan/Pani sprawę w Urzędzie korzystając z elektronicznej skrzynki podawczej?

  • 16.7%
  • 83.3%
więcejarchiwum ankiet
e-kartki
osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe

Tagi:

Projekty Unijne dozynki Akty prawne dominikanie Samorząd Gidle Gmina Gospodarka Powiat Radomszczański Inwestycje Gminne Władze Gminy Urząd Gminy
Witamy Państwa na oficjalnym portalu internetowym Gminy Gidle. Portal prezentuje informacje o gminie, władze, dane statystyczne, gospodarka, baza socjalna, rozrywka i rekreacja, oferta, zdjęcia.